+90 212 540 09 09 - merkez@kuantumpatent.com.tr
Kuantum Patent Bilgi ve Deneyim, Profesyonel Hizmet, Uygun Çözümler, %100 Müşteri Memnuniyeti
Online Teklif İste Ücretsiz Marka Araştırması
Merkez Ofis
0212 540 09 09
WhatsApp Numaramız
0544 540 09 09
Gönderiniz başarıyla tamamlanmıştır.

E-posta adresime gönder

Hızlı Erişim

Faaliyet Serbestliği Araştırması

FREEDOM TO OPERATE (FTO) (Faaliyet Serbestliği Araştırması), patent literatürünü araştırarak bir ürünün, işlemin veya hizmetin başkalarının sahip olduğu herhangi bir patenti / patenti ihlal edip etmediğine dair bir görüş elde etmektir.

Buluş sahipleri tarafından ortaya çıkarılan yeni ürün ve teknolojilerin son 20 yılda patent koruması almış olma durumu muhtemeldir. bu durum göz önünde bulundurulduğunda geliştirilmiş ürün ve teknolojiler için her zaman, yayınlanmış veya beklemede olan patentler için patent literatürünü araştılırarak ve bir ürünün, işlemin veya hizmetin başkalarının sahip olduğu herhangi bir patenti / patentleri ihlal edip etmediğine dair bir bir literatür taramasının yapılması gerekmektedir.

Uluslararası literatürde “Freedom to operate” veya “Patent Clearance” olarak adlandırılan bu çalışma “Patent Riski Olmadan Üretim” veya “Patent Üretim Serbestliği” olarak adlandırılmaktadır.

Kuantum Patent A.Ş. olarak, literatür taramalarımızı alanında uzman mühendislerimizce hazırlıyor, patentleri detaylı olarak inceliyoruz.