+90 212 540 09 09 - merkez@kuantumpatent.com.tr
Kuantum Patent Bilgi ve Deneyim, Profesyonel Hizmet, Uygun Çözümler, %100 Müşteri Memnuniyeti
Online Teklif İste Ücretsiz Marka Araştırması
Merkez Ofis
0212 540 09 09
WhatsApp Numaramız
0544 540 09 09
Gönderiniz başarıyla tamamlanmıştır.

E-posta adresime gönder

Hızlı Erişim

Avrupa Patent Tescili

Avrupa Patent Anlaşması (EPC), tek bir başvuru ile Avrupa Patent Anlaşmasına üye 38 ülkede aynı anda tescil alınmasını sağlayan başvuru şeklidir. Avrupa Patent Ofisi (EPO) nezdinde yapılan bir patent başvurusudur. Avrupa patent başvurusu, bir buluşun, EPO'nun üye olduğu 38 ülkede koruma altına alınmasını sağlar. Avrupa Patent Sözleşmesi 01.11.2000 tarihinde Türkiye’ de yürürlüğe girmiştir (EPC 2000). Avrupa Patent Sözleşmesi bir patent başvurusu ile sözleşmeye dahil ülkelerin tamamında patent tescili yapılmasını sağlamaktadır.

 
Avrupa Patent başvurusu ile araştırma, inceleme ve tescil işlemleri EPO üzerinden yapıldığından ülkelerden tek tek başvuru yapılmasından daha düşük maliyetli ve daha hızlı sonuçlanmaktadır. Tescil kararından sonra ilgili ülkelerin ofislerine patent fasikülü başvurusu yapılarak ülkesel koruma sağlanmaktadır. Avrupa patent başvurusu (EPC), EPO'nun resmi dili olan İngilizce, Fransızca veya Almanca olarak yapılabilir. Başvuruda, buluşun bir tarifnamesi, bir veya birden çok istemleri ve tarifnamede özet veya istemlerde atıfta bulunulmuş resimleri içermelidir.
 
 
Avrupa patent başvurusu (EPC), EPO tarafından incelenir ve patentlenebilirlik açısından değerlendirilir. Patentlenebilir olduğu tespit edilen buluşlar, EPO tarafından tescil edilir. Avrupa patent başvurusu (EPC), patent sahibine, patentini daha fazla ülkede koruma altına alma ve uluslararası pazarda rekabet avantajı elde etme imkanı sunar. Bknz. Avrupa Patent Validasyonu 
 
TS 13340 Hizmet Yeterlilik Belgesine Sahip olan Kuantum Patent A.Ş., Avrupa Patent Ofisi'ne (EPO) kayıtlı vekillik şirketidir. Avrupa Patent vekilimiz ile işlemlerinizin doğrudan takibi sağlanmaktadır. 
 
Avrupa patent başvurusu (EPC) için bizim ile iletişime geçiniz.
 

Whatsapp Hattımızdan Bize Ulaşabilirsiniz