+90 212 540 09 09 - merkez@kuantumpatent.com.tr
Kuantum Patent Bilgi ve Deneyim, Profesyonel Hizmet, Uygun Çözümler, %100 Müşteri Memnuniyeti
Online Teklif İste Ücretsiz Marka Araştırması
Merkez Ofis
0212 540 09 09
WhatsApp Numaramız
0544 540 09 09
Gönderiniz başarıyla tamamlanmıştır.

E-posta adresime gönder

Hızlı Erişim

Yurt Dışı Tasarım Tescili

Endüstriyel tasarım tescilinizin yurt dışında korunması, tasarımınızın başkaları tarafından kopyalanmasını veya izinsiz kullanılmasını engellemeye yardımcı olacaktır. Tasarımlarınızın yurt dışında korunması, uluslararası pazarda rekabet etmenizi ve tasarımınıza yatırım yaptığınız parayı geri kazanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca tasarımlarınız, daha geniş bir pazarda koruma altına alınır, rekabet avantajı elde edilirve marka bilinirliği oluşturabilirsiniz.

 
Endüstriyel tasarım tescilinizi yurt dışında korumak için birçok nedenler bulunmaktadır. Endüstriyel tasarımlar, tescil edildikleri ülkelerde korunur. Yurt dışında endüstriyel tasarım tescili yaparak, tasarımınızın dünyanın her yerinde koruyabilirsiniz.
 
Tasarımınız, sizi uluslararası alanda diğer rakiplerden ayıran önemli bir unsurdur. Yurt dışında tasarım tescili yaparak, tasarımınızın uluslararası pazarda korunmasını sağlayabilir ve uluslararası pazarda rekabet etmenizi kolaylaştırabilirsiniz.
 
Endüstriyel tasarımlar, bir şirketin veya markanın değerini artıran önemli sınai varlıktır. Yurt dışında endüstriyel tasarım tescili yaparak, tasarımınızın değerini artırabilir ve tasarımınıza yaptığınız parayı geri kazanmanızı sağlayabilirsiniz.
 
Yurt dışında yapılan tasarım tescili yapmanızın avantajları:
 
Başka ülkede yapılan patent ve marka tescili almak için, o ülkenin patent ve marka tescil kurumuna başvuru yapmak gerekir. Başvuru süreci, her ülkenin yasalarına göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle, uluslararası patent başvuruları yaparken bir patent vekilinin danışmanlığından yararlanmak önemlidir.
 
Yurtdışında endüstriyel tasarım tescili için başvuru yapabileceğiniz bazı ülkeler şunlardır:
 
KANTUM PATENT A.Ş. olarak müvekkillerimize ticaret yapmakta oldukları ülkelerde, fikri ve sınai haklar kapsamına giren marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım haklarının korunması adına, yurt dışı tescil işlemlerinin yaptırmalarını tavsiye etmekteyiz. Bu sayede hem firmaları hem de geliştirdikleri ürünleri, farklı ülkelerde de korumalarını sağlanmaktayız. 
 
Yurt dışı tasarım başvurusu için seçilebilecek yollar;
  1. Ülkesel Bazda Endüstriyel Tasarım Başvurusu;
  2. Avrupa Topluluk Tasarımı Başvurusu (EUIPO)
  3. Lahey Anlaşması Çerçevesinde Uluslararası Tasarım Başvurusu (WIPO)
  4. OAPI (Afrika Birliği)Endüstriyel Tasarım Başvurusu
 
KUANTUM PATENT ailesi olarak konusunda uzman kadromuz ve yurt dışı vekillerimiz aracılığı ile prosedürlere uygun olacak şekilde yurtdışı başvurularınızın yapılmasını ve tüm süreçlerin takibini sağlamaktayız. Uluslararası marka başvurusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
Whatsapp Hattımızdan Bize Ulaşabilirsiniz