+90 212 540 09 09 - merkez@kuantumpatent.com.tr
Kuantum Patent Bilgi ve Deneyim, Profesyonel Hizmet, Uygun Çözümler, %100 Müşteri Memnuniyeti
Online Teklif İste Ücretsiz Marka Araştırması
Merkez Ofis
0212 540 09 09
WhatsApp Numaramız
0544 540 09 09
Gönderiniz başarıyla tamamlanmıştır.

E-posta adresime gönder

Hızlı Erişim

Yurt Dışı Marka Tescili

Yurt içinde yapılan marka başvuruları, sadece Türkiye sınırları içinde koruma sağlamaktadır. Yurt dışında tescilli olmayan markalar ile ilgili olarak herhangi koruma sağlanamamakta ve herhangi bir hukuki işlem yapılamamaktadır.
 
 
Yurt dışında marka başvurusu yapmak, markayı korumak ve daha değerli hale getirmek için önemli bir adımdır. Yurt dışında marka başvurusu yapmak için farklı sistemler kullanılmaktadır. Yurt dışı marka başvuru sistemleri, marka sahibinin markasını bir veya daha fazla ülkede tescil ettirmesine olanak tanıyan sistemlerdir. Yurt dışı marka başvuru sistemleri, marka sahibine önemli zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktadır.
 
Marka sahibi, yurt dışı marka başvuru sistemlerini kullanarak, markasını tek bir başvuru ile birden fazla ülkede tescil ettirebilir. Bu, marka sahibinin zaman ve maliyet açısından önemli bir avantaj sağlamaktadır.
 
Farklı yurt dışı marka başvuru sistemleri bulunmaktadır. Yurt dışı marka başvurusu için seçilebilecek yollar;
 
 
Madrid Protokolü (IR) Kapsamındaki Ülkeler;

Arnavutluk (AL), Antigua ve Barbuda (AG), Azerbaycan (AZ), Ermenistan (AM), Avusturya (AT), Avustralya (AU), Bosna Hersek (BA), Bulgaristan (BG), Bahreyn (BH), Brunei Darüsselam Sultanlığı (BN), Saba (BQ), Butan (BT), Botsvana (BW), Benelüks (BX), Beyaz Rusya (BY), İsviçre (CH), Çin (CN), Kolombiya (CO), Küba (CU), Çuraçao (CW), Kıbrıs (CY), Çek Cumhuriyeti (CZ), Almanya (DE), Danimarka (DK), Cezayir (DZ), Estonya (EE), Mısır (EG), Avrupa Birliği (EM), İspanya (ES), Finlandiya (FI), Fransa (FR), Birleşik Krallık (GB), Gürcistan (GE), Gana (GH), Gambiya (GM), Yunanistan (GR), Hırvatistan (HR), Macaristan (HU), İrlanda (IE), İsrail (IL), İran İslam Cumhuriyeti (IR), Hindistan (IN), İzlanda (IS), İtalya (IT), Japonya (JP), Kenya (KE), Kamboçya (KH), Kırgızistan (KG), Kuzey Kore (KP), Güney Kore (KR), Kazakistan (KZ), Lao Demokratik Halk Cumhuriyeti (LA), Lihteştayn (LI), Liberya (LR), Lesoto (LS), Letonya (LV), Litvanya (LT), Fas (MA), Monako (MC), Moldova (MD), Karadağ (ME), Madagaskar (MG), Makedonya (MK), Moğolistan (MN),  Meksika (MX), Mozambik (MZ), Namibya (NA), Norveç (NO), Yeni Zelanda (NZ), OAPI- Afrika Fikri Mülkiyet Örgütü (OA), Umman (OM), Filipinler (PH), Polonya (PL), Portekiz (PT), Romanya (RO), Sırbistan (RS), Rusya Federasyonu (RU), Ruanda (RW), Sudan (SD), İsveç (SE), Singapur (SG), Slovenya (SI), Slovakya (SK), Sierra Lion (SL), San Marino (SM), Sao Tome (ST), Saint Martin (SX), Suriye (SY), Svaziland (SZ), Tacikistan (TJ), Türkmenistan (TM), Tunus (TN), Ukrayna (UA), Amerika Birleşik Devletleri (US), Özbekistan (UZ), Vietnam (VN), Zambiya (ZM), Zimbabve (ZW)

Avrupa Birliği (EUTM) Markası Tescil Başvurusu;

Avusturya, Finlandiya, İtalya, Estonya, Macaristan, Lüksemburg, Romanya, Bulgaristan, Fransa, Kıbrıs, Slovakya, Malta, İrlanda, İtalya,  Hollanda, Slovenya,  Çek Cumhuriyeti, Almanya, Letonya, Polonya, Portekiz, Litvanya, Yunanistan, Danimarka, İsveç ve Belçika olmak üzere 27 Avrupa Birliği ülkesinde Avrupa Topluluk Markası (EUTM) başvurusu yapılarak tek seferde marka tescili yapılması sağlanmaktadır.  Topluluk markası işlemleri 01.01.1996 tarihinde yürürlüğe giren uygulama ile İspanya’ nın Alicante kentinde bulunan Topluluk Markası Ofisi (EUIPO) tarafından sürdürülmektedir. Tek başvuru ile tüm ülkelerde tescil işleminin yapılmasını sağladığından ekonomik ve kapsamlı bir marka tescil şekli olmakla beraber; bir ülke tarafından reddedilen marka tüm ülkelerde geçersiz sayılmaktadır. Bu durum olumsuz gibi görülse de markanın korunması ve olası dava süreçleri açısından daha kuvvetli bir tescil sağlamaktadır.     

 

KUANTUM PATENT ailesi olarak konusunda uzman kadromuz ve yurt dışı vekillerimiz aracılığı ile prosedürlere uygun olacak şekilde yurtdışı başvurularınızın yapılmasını ve tüm süreçlerin takibini sağlamaktayız. Uluslararası marka başvurusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Whatsapp Hattımızdan Bize Ulaşabilirsiniz